Kızılay Maden Suyu “Yılın İçecek Markası” Seçildi

Zengin mineral kaynağı Kızılay Maden Suyu, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Altın Marka Ödülleri'nde “Yılın İçecek Markası” seçildi.

Per 28 Oca 2021
Detay

Zengin mineral kaynağı Kızılay Maden Suyu, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Altın Marka Ödülleri'nde “Yılın İçecek Markası” seçildi.
 
Türkiye, su kaynaklarının mineral zenginliği, kaplıca ve ılıca kaynakları, içmeler konusunda dünyanın en şanslı coğrafyalarından biri konumunda yer alıyor. Çok sayıda ürün çeşidi ve yılda 1 milyon şişe üretim kapasitesiyle bu zenginliği insanlığa sunan Kızılay da maden suyunu Türkiye ve Avrupa ile Asya'nın 15 ülkesindeki içecek severlerle buluşturuyor. Damaklara lezzet olarak dokunan ve hak ettiği karşılığı bulan Kızılay Maden Suyu, sektörlerin en iyilerini bir araya getiren Altın Marka Ödülleri'nde ise ödüle layık görüldü. İnternet üzerinden gerçekleştirilen halk oylamasıyla sevenlerinin oylarını alan Kızılay Maden Suyu, “Yılın İçecek Markası” oldu.
 
Geliri İyilik İçin Kullanılıyor
 
İçilen her maden suyunun geliri afetzedeler için çadır, battaniye, gıda malzemelerine dönüşürken, ihtiyaç sahiplerine yıl içinde ulaştırılan sosyal yardımlar için de önemli bir kaynak oluşturuyor.
 
Üretimde Tüm Süreç Kontrol Altında
 
Sağlık üzerindeki olumlu etkisi yüzyıllardır bilinen Kızılay maden suyu, her yıl Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarında çeşitli testlerden geçiriliyor. Kaynağından başlayıp tüketiciye ulaşıncaya kadar tüm süreci kontrol altında tutan Kızılay, yapılan testlerle de doğal ve sağlıklı maden suyu ürettiğini kanıtlıyor. Osmanlı döneminde şişelenerek eczanelerde şifa için satışa sunulduğu tarihi belgelerde geçen Kızılay maden suyu, son yapılan analizlere göre sağlık açısından faydalı minerallerce zengin doğal maden suyu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Benzer şekilde Kızılay Erzincan Mineralli Su Fabrikası tarafından işlenen maden suyu da testlerden başarıyla çıktı.